W Ochojnie pod Krakowem otwarto ulicę Pogoni Lwów

-a A+

Na uroczyste otwarcie ulicy do Ochojna pod Krakowem przybyła delegacja Pogoni Lwów na czele z prezesem klubu Markiem Horbaniem oraz seniorami sekcji piłkarskiej Pogoni.

Inicjatorem nadania miana ulicy w Ochojnie był Marek Thier, wieloletni piłkarz z Ochojna, miłośnik kresowego sportu.

– Fascynacja Lwowem, kresami wzięła się stąd, że w tym mieście mieszkała przed wojną nasza rodzina – mówi Marek Thier, były zawodnik, obecnie działacz Pasternika. – Pogoń Lwów to historia polskiego futbolu. To klub, który potrzebuje pomocy, a na pewno tego, by w Polsce o nim nie zapomniano – dodaje.

Piłkarzy i działaczy ze Lwowa przywitał na stadionie w Ochojnie radny Janusz Matoga. Pogończycy mieli okazję zwiedzić gminny kompleks sportowy, a także lokalne muzeum i zapoznać się z historią regionu.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele innych lokalnych klubów. Pierwszy życzenia Pogoni złożył prezes Clavii Świątniki Górne Marek Wyka, który podkreślił, że jego klub jest niewiele młodszy od założonej w 1904 roku Pogoni.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Polacy pamiętają o naszym klubie – mówi prezes Pogoni Marek Horbań. – Niedawno byłem na Opolszczyźnie, gdzie nazwą naszego klubu uhonorowano miejscowe boisko. Teraz jest ulica, przy której ma powstać spore osiedle. Jako reaktywowana Pogoń Lwów staramy się kultywować tradycje polskiego sportu we Lwowie – podsumował.

Źródło: Pogoń Lwów

01/01/1970 01:00

28/08/2014 11:24

„Pogoń” Lwów pokonała drużynę z Żydaczowa

W niedzielę 24 sierpnia w meczu 14 kolejki Obwodowej Premier Ligi (III liga) „Pogoń” Lwów wygrała z drużyną FC „Awangard” Żydaczów (4:0). Natomiast juniorzy niebiesko-czerwonych zdeklasowali rywali z Żydaczowa strzelając dziesięć bramek (10:0).

08/09/2014 16:04

Była, będzie, jest – Pogoń LKS!

Na wrzesień tego roku zaplanowane są obchody 110-lecia i 5-lecia reaktywacji klubu LKS Pogoń Lwów. Z tej okazji przybliżymy Czytelnikom historię jednego z największych polskich klubów sportowych, który pozostaje kontynuatorem tradycji polskich we Lwowie.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.