Turniej Piłkarski Oldbojów Euro 2016 w Mościskach

-a A+

Z okazji udziału reprezentacji Polski i Ukrainy w tegorocznych Mistrzostwach Europy we Francji, 11 czerwca na stadionie Karpaty w Mościskach odbył się Turniej Piłkarski Oldbojów poświęcony Euro 2016.

– Zadzwonił do mnie Adam Lisowiec, wieloletni prezes Polonii Przemyśl, żeby w czasie trwania Euro 2016 wspólnie zorganizować turniej piłkarski. Powiedział, że przyjadą oldboje z Przemyśla i Wieliczki. My natomiast zaprosiliśmy naszych przyjaciół ze Skały Morszyn – opowiedział Antoni Nahrebecki, współorganizator imprezy, piłkarz „Skały” Mościska.

Gośćmi specjalnymi turnieju byli wybitni polscy piłkarze: Grzegorz Lato, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Monachium, król strzelców piłkarskich Mistrzostw Świata w Niemczech w 1974, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Jan Domarski, zdobywca złotej bramki na Wembley, srebrny medalista Mistrzostw Świata 1974 w Niemczech.Przed rozpoczęciem turnieju Grzegorz Lato przekazał Teresie Teterycz, dyrektor polskiej szkoły nr 3 w Mościskach, replikę złotego medalu olimpijskiego 1972 roku z Monachium oraz plakat z autografami piłkarzy Reprezentacji Polski 1974, którzy wówczas wywalczyli srebrne medale na Mistrzostwach Świata w Niemczech.

– Taki turniej dla mnie osobiście, dla naszych Rodaków z Mościsk i dla Ukraińców jest ważny. Jest to wspaniała inicjatywa z racji tego, że jako najbliżsi sąsiedzi graniczymy ze sobą. Takie spotkania kulturalne związane z piłką nożną są mile widziane. Wynik jest sprawą drugorzędną. Tutaj liczy się dobra zabawa – powiedział Grzegorz Lato.

Turniej rozpoczął się odśpiewaniem hymnów narodowych Polski i Ukrainy z nadzieją, że to właśnie te hymny będą grane 10 lipca podczas finałowego meczu Euro 2016 w Paryżu. Na maszcie stadionu w Mościskach zostały wywieszone flagi Unii Europejskiej, Polski i Ukrainy.

Sześcioosobowe zespoły z Wieliczki, Przemyśla, Morszyna i Mościsk zmierzyli się w dwóch półfinałach. Zwycięzcy grali o pierwsze i drugie miejsce, przegrani o trzecie i czwarte. W 1/2 finału zagrali ze sobą zespoły z Przemyśla i Wieliczki oraz Mościsk i Morszyna.

W polskim półfinale po zaciętym meczu oldboje z Wieliczki okazali się mocniejszymi wygrywając 4:3 z Przemyślem. Natomiast w drugim półfinale po remisie Mościsk i Morszyna 2:2 w rzutach karnych lepszymi okazali się goście z Morszyna wygrywając 5:4.

O trzecie miejsce zagrali sąsiedzi z Mościsk i Przemyśla. Po remisie 3:3 znów zadecydowały rzuty karne, w których lepszymi okazali się oldboje z Przemyśla wygrywając 5:4. W finale lepszymi okazali się goście z Morszyna wygrywając z Wieliczką 4:2.

Zwycięzcy turnieju – zespół oldbojów „Skała” Morszyn otrzymali puchar z rąk Grzegorza Laty i Jana Domarskiego. Również puchary za poszczególne miejsca otrzymali zespoły z Wieliczki, Przemyśla i Mościsk.

– Planujemy zorganizować podobny turniej u nas w Wieliczce i zaprosimy zespoły, które grały dzisiaj w Mościskach. Oby więcej takich spotkań, bo to rodzi międzyludzkie wzajemne przyjaźnie i dobry nastrój – powiedział po zakończeniu turnieju Marek Stryszowski, piłkarz Wieliczki.

Eugeniusz Sało

Polska-Ukraina 1-1, Łódź, 04.09.2010 r. (Fot. pzpn.pl)
21/03/2013 17:20

Polska – Ukraina: mecz o wszystko

Wszystkie bilety na mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2014 reprezentacji narodowych Polski i Ukrainy zostały sprzedane. Mecz odbędzie się w piątek 22 marca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na stadionie zmieści się około 60 tys. kibiców.

Radosć Jarmolenka i kolegów po strzelonej szybkiej bramce. Błaszczykowski nie wierzy swoim oczom (Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
24/03/2013 17:10

Polska przegrywa z Ukrainą na stadionie Narodowym

Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Reprezentacja Polski przegrała z Ukrainą 1:3 i w taki sposób komplikuje sobie wyjście z fazy grupowej Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Natomiast reprezentacja Ukrainy w pięknym stylu i z korzystnym wynikiem zaczyna piłkarską wiosnę 2013.

28/08/2014 11:24

„Pogoń” Lwów pokonała drużynę z Żydaczowa

W niedzielę 24 sierpnia w meczu 14 kolejki Obwodowej Premier Ligi (III liga) „Pogoń” Lwów wygrała z drużyną FC „Awangard” Żydaczów (4:0). Natomiast juniorzy niebiesko-czerwonych zdeklasowali rywali z Żydaczowa strzelając dziesięć bramek (10:0).

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.