Drużyny weteranów z Polski i Ukrainy rozegrają mecz towarzyski we Lwowie

-a A+

W niedzielę, 15 maja 2016 roku, na stadionie „Arena Lwów” zostanie rozegrany mecz towarzyski pomiędzy drużynami weteranów z Polski i Ukrainy. Spotkanie będzie poświęcone pamięci trenera Kazimierza Górskiego.

Według przedstawicieli lwowskiej administracji obwodowej, na meczu spodziewanych jest ok. 2 tysięcy kibiców z Polski. Planowane jest także odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Kazimierza Górskiego. Tablica zostanie umieszczona na fasadzie szkoły przy ul. Chocimskiej, gdzie przed wojną było gimnazjum, do którego uczęszczał legendarny polski trener.

Kazimierz Górski urodził się we Lwowie 2 marca 1921 roku. Był zawodnikiem kilku lwowskich klubów piłkarskich, m.in. „Spartak” i „Dynamo”. Po opuszczeniu Lwowa w 1945 roku i wyjeździe do Polski był m.in. zawodnikiem Legii Warszawa. W latach 1970–1976 był selekcjonerem reprezentacji Polski, którą doprowadził do zwycięstwa w Igrzyskach Olimpijskich 1972 oraz finału Igrzysk Olimpijskich 1976, a także srebrnego medalu (III miejsce) na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 1974.

Źródło: gazeta.lviv.ua/polukr.net

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.