Pożegnanie z przedszkolem

-a A+

24 maja dzieci z polskiej grupy przedszkolnej „Mikrusy” przy ul. Metrologicznej 16 we Lwowie pożegnały się ze swoim przedszkolem. Młodsze dzieci znów powrócą tu po wakacjach, a najstarsze – 1 września rozpoczną naukę w szkole.

Akademia rozpoczęła się od wierszy pożegnalnych z przedszkolem, które recytowały najstarsze przedszkolaki. Przy akompaniamencie pianina dzieci śpiewały: „Rosną kwiaty, rośnie zboże na polu, na polu/, rosną małe przedszkolaki w przedszkolu, w przedszkolu./ A mebelki nie urosły niziutkie, niziutkie,/ cieszą się nowe dzieci malutkie, malutkie./ A te starsze pójdą teraz do szkoły, do szkoły./ Żegnaj domku nasz kochany wesoły, wesoły”. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę napisaną specjalnie dla lwowskich dzieci: „Przedszkolaki lubią śpiewać o kochanym naszym Lwowie,/ żeby wszyscy nas chwalili, bo my dzieci są murowe…”. „Nazywają nas mikrusy i jesteśmy Polakami./ Kochać Lwów nas nauczyły dobre i kochane mamy”. Wierszyki przeplatały się z piosenkami i tańcami w wykonaniu dzieci.

Przedszkolaki zapewniały panie wychowawczynie, że w ich sercu na zawsze pozostanie „miłe to przedszkole”. Rodzice i zaproszeni goście bili gorące brawa małym artystom i utrwalali występy dzieci na swoich aparatach fotograficznych i telefonach komórkowych. Wychowawczyni Jolanta Szymańska życzyła absolwentom przedszkola najlepszych stopni w szkole, szczęścia i zdrowia, aby byli radością dla rodziców, a w przyszłości wyrośli na dobrych ludzi.

Jako że uroczystość przedszkolna miała miejsce tuż przed Dniem Matki, w repertuarze dzieci nie zabrakło wierszy i piosenek poświęconych mamom. Każde dziecko, obejmując swoją mamę, sprezentowało jej własnoręcznie narysowane serce.

Przedszkolaki-absolwenci z dumą włożyli czapki absolwenckie i wspólnie z wychowawczyniami i z innymi dziećmi stanęli do wspólnego zdjęcia.

Maria Basza
Tekst ukazał się w nr 11 (279) 13-29 czerwca 2017

30/10/2014 12:48

Paczki dla polskich przedszkoli

Stowarzyszenie „Pokolenie” z Katowic jadąc z darami na wschód Ukrainy, przekazało również za pośrednictwem Pogoni Lwów paczki oraz sprzęt dla polskich przedszkoli i szkół w Krysowicach, Strzelczyskach, Szczercu oraz Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowie).

29/11/2014 17:10

Przedszkola polskie we Lwowie

„Dzieci – to nasza przyszłość” – to nie slogan.

04/06/2015 07:45

Z przedszkola do szkoły

3 czerwca br w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie wręczono plecaki 23 przedszkolakom.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.