Akademia z okazji 3 Maja w szkole im. św. Marii Magdaleny

-a A+

Z okazji obchodów święta Konstytucji 3 Maja w Szkole nr 10 im. św. Marii Magdaleny uczniowie klasy 10 przedstawili kompozycję słowno-muzyczną opowiadającą historię uchwalenia Konstytucji.

Gościem honorowym był Rafał Wolski, który od niedawna pełni funkcję konsula generalnego RP we Lwowie. Była to jego pierwsza wizyta w szkole. Konsul generalny obejrzał klasy i inne pomieszczenia szkoły, odbył rozmowy z dyrektorem Ryszardem Vincencem i wicedyrektorem Wierą Szerszniową. On powiedział m.in., że Konsulat Generalny we Lwowie sprawuje opiekę nad obywatelami Polski i Polakami za granicą, więc szkoła polska, szczególny ośrodek polskiego życia Lwowa, też od lat znajduje się w centrum uwagi. Zapowiedział, że będzie się starał bywać jak najczęściej na różnych spotkaniach z młodymi Polakami. – Obiecuję dobrą współpracę i dobre kontakty – powiedział Rafał Wolski.
Na zakończenie roku jubileuszowego Konsulat Generalny przekazał prezenty – nowe kolorowe kubki z nadrukami przypominającymi o pięknym jubileuszu 200-lecia istnienia szkoły.

Alina Wozijan

04/05/2017 12:23

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja we Lwowie

Obchody 226. rocznicy Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się we Lwowie tradycyjnym złożeniem kwiatów pod pomnikiem Adama Mickiewicza.

05/05/2017 14:37

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Stanisławowie

Obchody Narodowego Święta 3 Maja i uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowie) rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Chrystusa Króla. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił proboszcz parafii ks. Władysław Iwaszczak.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.