Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w Stanisławowie

-a A+

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP odwiedzili Stanisławów, aby spotkać się z miejscowymi Polakami, złożyć życzenia świąteczne od Pary Prezydenckiej oraz przekazać pomoc materialną na Święta Bożonarodzeniowe.

Spotkanie było również okazją do wspomnień i rozmów o obecnej sytuacji Polaków na Ukrainie.

Dzieciom polskiego pochodzenia uczącym się języka polskiego wręczono gry edukacyjne, płyty DVD z ekranizacjami lektur, puzzle i inne niespodzianki.

- W ten czas oczekiwania na Narodzenie Pańskie przyjmijcie, Drodzy Państwo, płynące z serca wyrazy uznania i wdzięczności za pielęgnowanie więzi z Polską, naszych narodowych tradycji, za wielką społeczną pracę na rzecz zachowania i krzewienia polskości. Słowa szczególnego podziękowania składamy tym wszystkim, których zaangażowanie służy dialogowi, porozumieniu i pojednaniu pomiędzy narodem polskim i ukraińskim. Dziękujemy za to, że z oddaniem i poświęceniem wychowujecie młode pokolenie w duchu umiłowania języka polskiego, naszej historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji i obyczaju – czytamy w przesłaniu Pary Prezydenckiej.

Podczas wizyty, która odbyła się w dniu 15 grudnia, członkowie delegacji Kancelarii Prezydenta również odwiedzili w domach osoby chore i starsze.

Program pomocy Polakom na Ukrainie jest realizowany dzięki wsparciu Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, Polonii mieszkającej na Zachodzie oraz prywatnym sponsorom. Paczki trafiły przed świętami Bożego Narodzenia także do Polaków w Kamieńcu Podolskim, Satanowie i Gródku na Podolu.

Źródło: Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku

Więcej zdjęć na stronie fb CKPiDE

01/01/1970 01:00

01/01/1970 01:00

01/01/1970 01:00

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.