Koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach

-a A+

W 100-lecie objawień Fatimskich, w 20-lecie sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach k. Mościsk, 13 maja abp Claudio Gugerotti, nuncjusz apostolski w Ukrainie i abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski dokonali koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej.3 maja w Watykanie koronę poświęcił papież Franciszek.

Fot. Konstanty Czawaga

09/10/2014 12:22

Dożynki Archidiecezjalne w Krysowicach

Bez hucznych występów, koncertów i zabaw, ale z modlitwą dziękowano Bogu za plony ziemi podczas tegorocznych dożynek archidiecezjalnych w Krysowicach.

02/12/2014 16:51

Ku czci bł. Edmunda Bojanowskiego

„Serdecznie dobry człowiek, jednoczący wielu wokół dobra” tak mówiono o bł. Edmundzie Bojanowskim, założycielu zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

25/05/2015 13:11

Poświęcenie kościoła w Czyszkach

23 maja br. ks. bp Marian Buczek poświęcił odremontowany kościół pw. Zesłania Ducha Świętego w Czyszkach (powiat mościski), a także wybudowaną dzwonnicę, powiększony plac wokół kościoła oraz nową drogę procesyjną.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.