Odpust w Katedrze lwowskiej

-a A+

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 15 sierpnia odprawiona została msza św. odpustowa w katedrze lwowskiej.

Proboszcz katedry ks. Jan Nikiel został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Procesja przeszła przez Rynek lwowski. Tradycyjnie również zostały poświęcone zioła.

Fot. Konstanty Czawaga, Aleksander Kuśnierz

24/01/2008 18:17

Historia świątyń rzymskokatolickich. Część 1

Ludność rzymskokatolicka mieszkała we Lwowie od czasów założenia miasta.

Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej we Lwowie, stara pocztówka
02/12/2013 11:44

Arcybiskup Bolesław Twardowski

W pracy zwycięstwo

Listopad pozostaje w świadomości Polaków przede wszystkim czasem wspomnień o ludziach bliskich, lub też o tych, którzy swoimi działaniami i życiem zapisali się na kartach naszej historii i pamięci. Jedną z takich osób jest arcybiskup lwowski Bolesław Twardowski, w dniu 22 listopada przypada 69. rocznica śmierci duchownego.

(Fot. Eugeniusz Sało)
18/04/2014 08:21

Modlitwa za ofiary katastrofy smoleńskiej

Wieczorem 10 kwietnia w katedrze lwowskiej przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP we Lwowie z konsulem generalnym Jarosławem Drozdem, prezesi polskich organizacji oraz wierni modlili się w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w czwartą rocznicę tragedii.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.