Odpust w Katedrze lwowskiej

-a A+

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 15 sierpnia odprawiona została msza św. odpustowa w katedrze lwowskiej.

Proboszcz katedry ks. Jan Nikiel został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Procesja przeszła przez Rynek lwowski. Tradycyjnie również zostały poświęcone zioła.

Fot. Konstanty Czawaga, Aleksander Kuśnierz

Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej we Lwowie, stara pocztówka
02/12/2013 11:44

Arcybiskup Bolesław Twardowski

W pracy zwycięstwo

Listopad pozostaje w świadomości Polaków przede wszystkim czasem wspomnień o ludziach bliskich, lub też o tych, którzy swoimi działaniami i życiem zapisali się na kartach naszej historii i pamięci. Jedną z takich osób jest arcybiskup lwowski Bolesław Twardowski, w dniu 22 listopada przypada 69. rocznica śmierci duchownego.

(Fot. Eugeniusz Sało)
18/04/2014 08:21

Modlitwa za ofiary katastrofy smoleńskiej

Wieczorem 10 kwietnia w katedrze lwowskiej przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP we Lwowie z konsulem generalnym Jarosławem Drozdem, prezesi polskich organizacji oraz wierni modlili się w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w czwartą rocznicę tragedii.

30/03/2015 10:26

Uroczystość Niedzieli Palmowej w lwowskiej katedrze

29 marca uroczystości Niedzieli Palmowej w bazylice metropolitalnej we Lwowie przewodniczył arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.