Wystawa poplenerowa „Wrzosu”

-a A+

6 listopada br. w galerii „Własna strzecha” członkowie szkoły plastycznej „Wrzos” udostępnili widzom wystawę poplenerową zatytułowaną „Przyroda – bogactwem Skolego”.

Wystawionych zostało 50 prac. Podczas pleneru, który odbywał się latem br. w tak uroczym zakątku Karpat, jakim jest miejscowość Skole, członkowie szkoły „Wrzos” nabrali sił i ochoty do wyeksponowania tego piękna. W wyniku tego powstało wiele rozmaitych prac – głównie pejzaży górskich. Góry, połoniny, architektura tych terenów zostały uwiecznione na obrazach, w które artyści włożyli całą swą umiejętność, cząstkę serca i pozytyw duszy.

Obrazy zostały wykonane w różnych technikach: olej, tempera, akryl, grafika. Do tworzenia nawet wykorzystano zwykły ziemniak. Poetka Stanisława Nowosad, była zaskoczona i zadziwiona, jakie wspaniałe dzieła można stworzyć tym pospolitym warzywem. Natchnęło to ją do napisania „Ballady o ziemniaku”, która była artystycznym dopełnieniem programu imprezy.

Honorowym gościem wystawy był konsul RP we Lwowie ds. kultury Marian Orlikowski. Wraz z nim przybyli podziwiać prace pracownik placówki konsularnej Karolina Kozioł, prezes Towarzystwa Miłośników Sztuk Pięknych Mieczysław Maławski wraz z synem Władysławem.
Słowa pochwały i zachwytu, które usłyszeliśmy od naszych gości, są najlepszą charakterystyką naszej twórczości i zachętą do jej kontynuowania.

Stefania Łabaziewicz
Tekst ukazał się w nr 22 (266) 29 listopada - 15 grudnia 2016

Jolanta Szymańska, Teresa Guga oraz Irena Strilciw (Fot. Maria Basza)
17/05/2013 10:16

Jesteśmy ze Lwowa

12 maja w galerii Własna Strzecha, przy ul. Rylejewa we Lwowie można było obejrzeć obrazy, które zaprezentowały dwie lwowskie malarki – Teresa Guga i Jolanta Szymańska.

Marta Łaba, kierowniczka szkoły plastycznej "Wrzos" (Fot. Jurij Smirnow)
24/06/2014 07:41

Fantazje na tkaninie – wystawa szkoły plastycznej „Wrzos”

W galerii Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych przy ul. Rylejewa we Lwowie szkoła plastyczna „Wrzos” prezentowała kolejną wystawę.

31/10/2014 16:16

Kolejna wystawa szkoły „Wrzos”

W galerii przy ul. Rylejewa odbyła się kolejna wystawa szkoły plastycznej „Wrzos” pod tytułem „Echo Karpat”.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.