Powtórka z Czerwonego Kapturka

-a A+

W ramach trwającej VI Polskiej wiosny Teatralnej we Lwowie 23 kwietnia br. najmłodsi widzowie wraz z rodzicami i nauczycielami obejrzeli spektakl „Powtórka z Czerwonego Kapturka” Andrzeja Stalony-Dobrzańskiego w wykonaniu Polskiego Studia Teatralnego z Wilna.

Bajkę o Czerwonym Kapturku znają chyba wszyscy. Ale historia kapturka, napisana przez Andrzeja Stalony-Dobrzańskiego, różni się trochę od wersji klasycznej. Owszem mamy Czerwonego Kapturka, Babcie, Wilka i Gajowego. Ale też jest kogut i kury, z którymi bawi się Kapturek, syn Wilka, który nie czyta bajek, oraz Bezimienny Ptak, który nie wie kim jest. W wyniku różnorodnych przeplatanek każda bajkowa postać walczy ze strachem, który ma wielkie oczy, i ufa sile przyjaźni, która pokonuje wszelkie przeszkody.

Dzieci i starsi dobrze bawili się na spektaklu. Aktorzy z Wilna stworzyli charakterystyczne obrazy bajkowych postaci. Również dobry układ choreograficzny, wesołe piosenki, ale przede wszystkim komiczne teksty, które z ust aktorów miały filozoficzny wydźwięk ukształtowało ciekawy spektakl dla ludzi w różnym wieku.

– Przywieźliśmy do Lwowa spektakl „Powtórka z Czerwonego Kapturka”, bo to takie przedstawienie, które może oglądać i dorosły i dziecko – powiedziała po spektaklu Lilia Kiejzik, dyrektor i reżyser Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie. – Wszędzie dzieci reagują jednakowo, czy w Wilnie, czy w Polsce, czy dzisiaj we Lwowie. Cieszymy się, jak one się cieszą.

Premiera „Powtórka z Czerwonego Kapturka” odbyła się w listopadzie 2013 roku podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej.

Eugeniusz Sało


01/01/1970 01:00

20/04/2015 05:19

V Wiosna Teatralna we Lwowie

Jubileuszowa, piąta edycja Wiosny Teatralnej we Lwowie odbywa się w ramach obchodzonego w Polsce oraz za granicą Roku Teatru Polskiego.

30/04/2015 16:35

Pocztówka z Wędryni

V Polską Wiosnę Teatralną we Lwowie otworzył znany lwowskiej publiczności Zespól Teatralny z Wędryni (Czechy) komedią Michaela McKeevera „Pocztówki z Europy”.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.