"Królewna LALA" Zabawy teatralne z Adamem Mickiewiczem

-a A+

W piątek, 28 sierpnia 2015 roku o godz. 18:00 na scenie Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie odbędzie się przedstawienie pod tytułem "Królewna LALA" Zabawy teatralne z Adamem Mickiewiczem w reżyserii Bogusława Kierca.

Spektakl jest wynikiem warsztatów teatralnych, które prowadził Bogusław Kierc, polski poeta, krytyk literacki, aktor, reżyser, pedagog.

To wydarzenie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Fundacji Pomocy Polakom na Wschodzie.

Obsada:
Lala – Wiktoria Słobodiana, Ela Gelich
Bobo – Bogusław Kleban, Wiktor Lafarowicz
Kuchta – Zbigniew Chrzanowski
Kuchcik – Mariusz Bardyn
Damy dworu – Anna Gordijewska, Irena Słobodiana, Jadwiga Pechaty
Kawalerowie – Janusz Tysson, Stanisław Apriaszwili
Czarownica – Natalia Stupko

operatorzy światła: Włodzimierz Gordijewski, Kazimierz Kosydor

Źródło: Polski Teatr Ludowy we Lwowie

01/01/1970 01:00

Piotr Hausvater (siedzi od lewej) w gronie przyjaciół-aktorów. Rok 1961 (Fot. z archiwum teatru)
13/12/2013 10:20

„Jesteśmy polskiej kultury sztandarem”

Polski Teatr Ludowy we Lwowie to zupełnie wyjątkowe zjawisko artystyczne. Zaistniał dzięki pracy Piotra Hausvatera – humanisty i artysty, poety i dramaturga, skromnego nauczyciela, wielkiego pedagoga.

16/09/2014 14:46

55 lat Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie

Najstarszy polski artystyczny zespół na Ukrainie - POLSKI TEATR LUDOWY WE LWOWIE - działający przy Lwowskim Obwodowym Domu Nauczyciela, w dniu 30 października br. obchodzi 55-lecie pracy twórczej.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.