Minister Macierewicz odwiedził Dom Miłosierdzia w Brzuchowicach

-a A+

Wieczorem 25 listopada, po uroczystościach ponownego pochówku polskich żołnierzy z września 1939 roku na cmentarzu w Mościskach Minister Obrony Narodowej RP Antoni Macierewicz odwiedził Dom Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

Dom Miłosierdzia położony jest na terenie Lwowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Brzuchowicach koło Lwowa. Będzie on przeznaczony dla samotnych i chorych starszych osób pochodzenia polskiego oraz księży emerytów.

Do Brzuchowic również przybyli poseł na Sejm Michał Dworczyk, ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło, konsul generalny RP we Lwowie Wiesław Mazur oraz prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. (PGZ) Arkadiusz Siwko. 14 listopada br. PGZ ofiarowała 100 tys. złotych na wyposażenie dla tego Domu Miłosierdzia. Podczas zwiedzania wyremontowanych pomieszczeń minister Macierewicz odwiedził też ciężko chorą samotną Polkę, która została przyjęta do Domu Miłosierdzia pod opiekę sióstr józefitek.

Po spotkaniu i rozmowie Ministra Obrony Narodowej RP Antoniego Macierewica z arcybiskupem lwowskim Mieczysławem Mokrzyckim oboje złożyli kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Konstanty Czawaga

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.