Na Ukrainie odkryto ogromne złoża gazu

-a A+

Na Ukrainie odkryto złoża gazu. Potwierdził to Siergiej Taruta, szef partii „Osnowa”. W wywiadzie dla ukraińskiej telewizji informacyjnej NewsOne określił złoża jako „kolosalne”.

– Ukraina ma kolosalne złoża gazu, trzecie w Europie i jedne z największych na świecie – mówił polityk. – Kraj potrzebuje pięciu-siedmiu miliardów inwestycji w przemysł naftowy i gazowy z wykorzystaniem nowych technologii, które całkowicie zapewnią nam niezależność w imporcie.

Jeśli uda się wydobyć gaz, bardzo możliwe, że Ukraina znacząco obniży u siebie ceny. Jednak to będzie możliwe za pięć lat. Z kolei za dziesięć lat może zacząć eksportować niebieskie paliwo, i to w dużych ilościach.

– Będzie więcej zysków, więcej wpływów do budżetu, dla każdego przedsiębiorstwa i ludzi. To oznacza, że będziemy konsumować znacznie mniej importowanego gazu i importowanej ropy naftowej niż obecnie. To da nam stabilność – dodał deputowany Rady Najwyższej.

Źródło: wp.pl

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.