Lwów: Wicemarszałek Sejmu o polsko-ukraińskiej współpracy parlamentarnej i wojskowej

-a A+

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki spotkał się w piątek we Lwowie z wiceprzewodniczącą Rady Najwyższej Ukrainy Oksaną Syroid.

Politycy rozmawiali o bieżącej współpracy parlamentarnej, w tym o Zgromadzeniu Parlamentarnym Polska-Ukraina oraz Polsko-Ukraińskiej Grupie Parlamentarnej. Przedmiotem rozmowy była również przyjęta przez Sejm RP nowelizacja ustawy o IPN.

Podczas roboczej wizyty na Ukrainie Ryszard Terlecki wspólnie z Oksaną Syroid odwiedził także Międzynarodowe Centrum Sił Pokojowych i Bezpieczeństwa w Jaworowie w obwodzie lwowskim. Wicemarszałek Sejmu oraz wiceszefowa ukraińskiego parlamentu podkreślili sukces współpracy wojskowej Warszawy i Kijowa. Na piątek zaplanowano także spotkanie obojga polityków z żołnierzami Litewsko-Polsko-Ukraińskiego Batalionu.

W czwartek wicemarszałek Terlecki odwiedził polskie miejsca pamięci w Mościskach oraz Cmentarz Obrońców Lwowa.

Źródło: sejm.gov.pl

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.