Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do projektu Strażnicy Narodowej Pamięci

-a A+

W tym roku rusza IV już edycja projektu Strażnicy Narodowej Pamięci. Jego głównym celem jest odnalezienie mogił żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w 1939 roku bronili Lwowa oraz szli miastu z odsieczą.

Do tej pory wolontariuszom Fundacji udało się odnaleźć szczątki ponad 100 żołnierzy. Jesienią 2015 roku szczątki 111 z nich zostały pochowane na cmentarzu w Mościskach – (relacja). Rok później, 25 listopada 2016 odbył się uroczysty pochówek szczątków kolejnych 27 żołnierzy (relcja)

Chcesz dołączyć do Strażników i pomóc w poszukiwaniach kolejnych nieoznakowanych mogił? Chcesz zadbać o polskie dziedzictwo kulturowe na Kresach Wschodnich? A może poszukujesz mogiły swoich przodków? To właśnie projekt dla Ciebie!

Zbierz trzyosobowy zespół. napisz w jakich terminach możecie jechać (6 dni w miesiącach sierpień-październik) i wyślij zgłoszenie mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koniecznie napisz, dlaczego właśnie Ty masz pojechać na projekt.

Na zgłoszenia czekamy do 24 lipca.

Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku

Źródło: wid.org.p

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.