Finał Olimpiady Historii Polski na Ukrainie – wyniki

-a A+

W dniach 17-19 czerwca w Warszawie odbył się trzeci, finałowy etap Olimpiady Historii Polski na Ukrainie – przedsięwzięcia organizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja oraz Polskie Towarzystwo Historyczne, przy finansowym wsparciu Senatu RP.

Jedenaścioro finalistów przystąpiło najpierw do egzaminu pisemnego, a następnie do rozłożonego na dwie części egzaminu ustnego. Zdobyć można było w sumie 125 punktów.

Punkt kulminacyjny Olimpiady stanowiło spotkanie z ministrem Adamem Kwiatkowskim w Pałacu Prezydenckim. Finaliści otrzymali szereg nagród rzeczowych, natomiast trójka laureatów uzyskała dodatkowo wstęp na studia w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Poniżej prezentujemy wyniki III Etapu:

Denys LOWUSZKIN – 113 pkt
Bogdan KORBUT – 112 pkt
Daniel HYMON – 103,5 pkt
Diana HLAZ – 91,5 pkt
Veronika DIACHENKO – 88 pkt
Danuta STEFNAKO – 84 pkt
Wiktoria BEREZA – 84 pkt
Artur KORŻNIEWSKI – 68 pkt
Albina DMYTREWYCZ – 65 pkt
Waleria GONCZAROWA – 64 pkt
Monika ROGOZA – 47,5 pkt
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie oraz mężną postawę w obliczu nawały często niełatwych pytań. Jednocześnie gratulujemy zwycięzcom. I przypominamy starą maksymę: per aspera ad astra.

Źródło: Kresy24.pl

22/06/2017 12:41

Olimpiada Historii Polski na Ukrainie – fotorelacja

Wyniki finału Olimpiady Historii Polski na Ukrainie zostały wydrukowane wczoraj.
Po tym, jak na niniejszych łamach ogłosiliśmy wyniki I edycji Olimpiady Historii Polski na Ukrainie, a także po tym, jak przedstawiliśmy cele przyświecające jej powołaniu – czas na deser w postaci smakowitej fotorelacji z finału.

Jeśli nie zaznaczono inaczej, autorem oglądanej fotografii jest Maciej Maria Jastrzębski.

Źródło: Kresy24.pl

{gallery}gallery/2017/olimpiada_historia{/gallery}

23/06/2017 12:46

Sens Olimpiady Historii Polski na Ukrainie

Uzupełnić polską tożsamość na Kresach południowo-wschodnich o komponent historyczny – to główny cel, przyświecający inicjatywie stworzenia na Ukrainie olimpiady dziejów ojczystych.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.