Pociągi Intercity z Ukrainy do Polski już od świąt

-a A+

23 grudnia tego roku pojawią się pierwsze pociągi Intercity+ na trasie Kijów-Lwów-Przemyśl.

O wdrożeniu długo oczekiwanego połączenia powiadomił dyrektor Ukrzaliznyci Wojciech Balczun. Pociąg ma kursować codziennie – jego wyjazd z Kijowa planowany jest o 7.00 rano. Podróż do Przemyśla ma trwać ok. 6,5 godziny.

Obecnie trwają ostatnie prace przygotowawcze związane z uruchomieniem połączenia. Jak na razie, nie jest znana cena biletu, choć według Wojciecha Balczuna, powinna ona być konkurencyjna wobec cen transportu kołowego.

Zgodnie z przyjętym założeniem, kontrola paszportowa ma odbywać się w czasie ruchu pociągu, co ma skrócić czas postoju na granicy.

Na podstawie: ukrinform.ua
Źródło: polukr.net

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.