Spotkanie z Pawłem Kowalem we Lwowie

-a A+

W ramach XX. Forum Wydawców we Lwowie odbył się panel dyskusyjny pt. „Polska i Ukraina w ostatnich dziesięciu latach" połączony z prezentacją książki Pawła Kowala „Miedzy Majdanem a Smoleńskiem" w przekładzie Andrija Kozickiego. Wzięli w nim udział poseł Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal, ambasador Ukrainy w Polsce Markijan Malski, jak również ukraińscy politycy Borys Tarasiuk i Petro Poroszenko.

redaktor wydania - Eugeniusz Sało i Julia Łokietko
zdjęcia i montaż - Eugeniusz Sało

© 2013 Kurier Galicyjski TV

16/09/2014 09:16

XX Forum Wydawców we Lwowie otwarte

Do 15 września br. potrwa XX Forum Wydawców we Lwowie. Są to największe targi książki na Ukrainie. W tym roku gościem honorowym jest Polska. W ceremonii oficjalnego otwarcia targów wziął udział Wicepremier Ukrainy Konstanty Hryszczenko, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Bogdan Zdrojewski i wielu innych gości.

19/09/2014 11:13

Krzysztof Zanussi o Ukrainie

Podczas 20. Forum Wydawców we Lwowie Krzysztof Zanussi, polski reżyser i scenarzysta filmowy opowiada o Ukrainie, stosunkach polsko-ukraińskich i swojej nowej książce.

19/09/2014 11:29

Polska gościem honorowym XX Forum Wydawców we Lwowie

Polska była gościem honorowym 20. Forum Wydawców we Lwowie -- największych targów książki na Ukrainie. Forum, które odbyło się w połowie września, zgromadziło 220 wydawców i ponad 360 autorów. Przedstawiono 100 tysięcy książek, w tym 10 tysięcy specjalnie przygotowanych i wydanych z myślą o tym wydarzeniu. Jubileuszowe targi książki zgromadziły wydawców, literatów, poetów, artystów, biznesmenów, polityków, a przede wszystkim olbrzymie rzesze czytelników.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.