Festiwal Kolęd w Zdołbunowie

-a A+

22 stycznia, z inspiracji Towarzystwa Kultury Polskiej, w kościele parafialnym w Zdołbunowie odbył się Festiwal Kolęd.

W festiwalu udział wzięli: członkowie TKP, Legionu Marii, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniowie Sobotnio-Niedzielnej Szkoły Języka Polskiego, zuchy, harcerze, zespół „Bonum”, uczniowie gimnazjum, chór amatorski szpitala rejonowego i neokatechumeni. Przybyła również na tę okazję z Równego pani Olga Dutchuk ze swoją córeczką Sofijką – najmłodszą, zaledwie trzyletnią, uczestniczką festiwalu.

Ksiądz proboszcz Andrzej Ścisłowicz pobłogosławił uczestników festiwalu i z pełnym poświęceniem filmował jego przebieg. Śpiewano kolędy tradycyjne i współczesne; w języku polskim i ukraińskim, a także angielskim, niemieckim i czeskim (uczniowie gimnazjum). W kościele było bardzo zimno, śpiewakom para leciała z ust, ale gorące serca podgrzewały atmosferę i wszyscy dzielnie wytrwali do końca.

Dzieciom wręczono drobne upominki (słodycze); wszystkich uczestników zaproszono na gorący rosół, ugotowany przez panią Katię. Po skończeniu pierwszego festiwalu już myślimy o drugim – za rok.

Barbara Włodarczyk
nauczycielka języka polskiego
Tekst ukazał się w nr 2 (270) 31 stycznia – 13 lutego 2017

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.