11/06/2018 11:21

Świętowanie Polaków w Złoczowie

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z jubileuszem 20-lecia utworzenia Sobotniej Szkoły Polskiej Mniejszości Narodowej w Złoczowie oraz 25. rocznicy utworzenia Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Złoczowie im. ks. biskupa Jana Cieńskiego odbyły się 6 maja.

11/06/2018 09:44

Uczniowie z Krakowa zwiedzają Lwów

Kontynuując rozpoczęty w ubiegłym roku projekt „Biało-czerwone ABC. Program partnerstwa szkół”, współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej przy wsparciu Fundacji "Wolność i demokracja", w dniu 23 kwietnia 2018 roku do Lwowa przyjechała grupa uczniów z Krakowskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 7 im. Zofii Nałkowskiej (klasy pierwsze).

08/06/2018 17:45

Groby wojskowe to milczący świadkowie historii

Od wielu lat Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Stryju opiekuje się grobami polskich legionistów na stryjskim cmentarzu, który pochodzi z lat dwudziestych XX wieku. Od 26 lat istnienia Towarzystwa opieka nad cmentarzem różnie wyglądała.

14/05/2018 13:51

Akademia 3 Maja w Mościskach

Oddział Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Mościskach zorganizował akademię z okazji tak ważnego wydarzenia w historii Polski – Dnia Konstytucji 3 Maja.

03/04/2018 09:54

Ogólnoukraińska Olimpiada z Literatury i Języka Polskiego

W dniach 3–4 marca w Ambasadzie RP w Kijowie odbyła się kolejna edycja Olimpiady z Literatury i Języka Polskiego na szczeblu ogólnoukraińskim. Ze wszystkich okręgów konsularnych na Ukrainie na dwudniowe zawody przybyło 33 uczestników wyłonionych wcześniej na etapie okręgowym.

07/03/2018 11:58

Taras Mytko – laureatem Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego

Fotografia Tarasa Mytki, ucznia sobotnio-niedzielnej szkoły przy Związku Polaków „Orzeł Biały” we Lwowie, zatytułowana „Zamek na wzgórzu” zdobyła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Historyczne widoki Napoleona Ordy – wczoraj i dziś”.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.