Europejski tor do Lwowa

-a A+

Z Rawy Ruskiej, miejscowości na granicy Ukrainy z Polską, do Lwowa zostanie przełożony europejski tor o rozstawie 1435 cm.

Taki właśnie rozstaw szyn wykorzystywany jest w Europie i w ponad 60% państw świata. Ukraina w „spadku” dostała radziecki rozstaw torów – 1520 cm. Budowa pochłonie około 50 mln euro – szacuje Ministerstwo infrastruktury. Nowe tory połączą bezpośrednio Lwów z Warszawą.

- Odległość z Warszawy do Lwowa – to około 330 km. Dziś europejskie tory są na terenie Polski i dochodzą 7 km w głąb terytorium Ukrainy – do Rawy Ruskiej. Do przełożenia zostaje 58 km do Brzuchowic. Obecnie poszukujemy inwestorów, którzy by przełożyli tory do Brzuchowic. Ta miejscowość leży w okolicy miasta i jesteśmy gotowi wybudować tam całą logistykę, aby dogodny był tam przejazd z centrum miasta i koleją i autem – powiedział szef lwowskiej Kolei Iwan Girnyk.

Źródło: tsn.ua

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.