Rafał Wolski nowym konsulem generalnym RP we Lwowie

-a A+

Sejmowa komisja łączności z Polakami za granicą w czwartek jednogłośnie opowiedziała się za kandydaturą Rafała Wolskiego na stanowisko Konsula Generalnego RP we Lwowie.

Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak podkreślił, że Wolski ma bardzo dobre przygotowanie merytoryczne, doświadczenie zawodowe i umiejętności, dlatego rekomenduje go na stanowisko Konsula Generalnego RP we Lwowie.

Wolski zaznaczył, że "Lwów to szczególne miejsce dla każdego Polaka". "To bardzo ważne miejsce również dla współczesnej Ukrainy. Drugi po Kijowie ośrodek intelektualny i polityczny naszego bezpośredniego, największego wschodniego sąsiada. Miasto, które jest bardzo ważnym ośrodkiem, gdzie mieszka dużo przedstawicieli mniejszości polskiej" - dodał.

Do priorytetów swoich działań Wolski zaliczył "właściwe reprezentowanie państwa polskiego" w regionie bliskim granicy, ważnym pod kątem, gospodarczym, kulturowym i bezpieczeństwa. Dodał, że chciałby podtrzymywać i wykorzystywać dobre kontakty z miejscowymi instytucjami, wspierać polską obecność gospodarczą w okręgu oraz stymulować kontakty w ramach współpracy transgranicznej i regionalnej.

"Kolejnym priorytetem, jaki dostrzegam jest kształtowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku Polski i jej służby konsularnej na Ukrainie" - powiedział.

Rafał Wolski urodził się w 1968 r. w Pleszewie; jest magistrem historii, studia ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Posługuje się niemieckim, rosyjskim oraz ukraińskim i angielskim (znajomość dwóch ostatnich języków jest niepotwierdzona egzaminem resortowym).

W 2006 r. pracował jako radca, kierownik wydziału ekonomicznego w Konsulacie Generalnym RP w Monachium. Od 2010 r. pracuje w polskiej ambasadzie w Kijowie.

Źródło: dzieje.pl

15/03/2017 17:24

Nowy system rejestracji składania wniosków wizowych

Od 3 kwietnia br. w Punktach Przyjmowania Wniosków Wizowych we Lwowie, Iwano-Frankiwsku, Użhorodzie, Winnicy, Chmielnickim, Żytomierzu i Czerniowcach będzie obowiązywał nowy system rejestracji na złożenie wniosku wizowego, służący szybszemu i łatwiejszemu dokonaniu rejestracji.

29/03/2017 14:01

KG RP we Lwowie jest nieczynny od dnia 29 marca br. do odwołania.

Od dnia 29 marca br. do odwołania Konsulat Generalny RP we Lwowie jest nieczynny. 

04/04/2017 08:12

Konsulat Polski we Lwowie wznowił pracę

Konsulat Generalny RP we Lwowie w dniu dzisiejszym, tj. 4 kwietnia 2017 r. wznowił obsługę interesantów.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.