Słodycze „Roshen” pojawią się na polskim rynku

-a A+

„Firma cukiernicza Roshen, która należy do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, została zarejestrowana w Polsce i w ciągu pięciu lat chce dostać się do pierwszej piątki liderów polskiego rynku słodyczy” – informuje Puls Biznesu.

„W ciągu pięciu lat chcemy stać się jednym z największych graczy na polskim rynku. Sprawdzamy jak pracuje Wawel, Wedel, Colian i Mieszko” – zaznaczył dyrektor oddziału Roshen Europe w Polsce Artur Martyniuk.

Mocnym punktem Roshen w Polsce może być bardzo atrakcyjna cena.

Puls Biznesu zauważa, że ukraińska firma produkuje 320 odmian słodyczy i posiada zakłady produkcyjne na Ukrainie, Litwie i na Węgrzech. Ostatnio spółka produkowała i sprzedawała słodycze również w Rosji, ale Rosjanie wprowadzili embargo na produkcję i zamknęli firmę.

Źródło: Puls Biznesu/ Укрінформ

19/09/2014 11:26

Spotkanie z Pawłem Kowalem we Lwowie

W ramach XX. Forum Wydawców we Lwowie odbył się panel dyskusyjny pt. „Polska i Ukraina w ostatnich dziesięciu latach" połączony z prezentacją książki Pawła Kowala „Miedzy Majdanem a Smoleńskiem" w przekładzie Andrija Kozickiego. Wzięli w nim udział poseł Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal, ambasador Ukrainy w Polsce Markijan Malski, jak również ukraińscy politycy Borys Tarasiuk i Petro Poroszenko.

25/08/2015 08:09

W Dniu Niepodległości Ukrainy prezydent Petro Poroszenko wzywa do konsolidacji

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wezwał rodaków w Dniu Niepodległości do konsolidacji, która nie pozwoli Rosji na destabilizację sytuacji wewnątrz kraju. Ukraina obchodzi w poniedziałek 24. rocznicę uzyskania niepodległości.

08/09/2015 12:23

Spotkanie z prezydentem Ukrainy w Kijowie

Jeszcze w tym roku planowana jest wymiana wizyt na najwyższym szczeblu między Polską i Ukrainą. Prezydent Andrzej Duda został zaproszony do Kijowa przez Prezydenta Petra Poroszenkę, który z kolei będzie gościł w Polsce.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.