11/08/2017 15:16

Wybitni Polacy na plakatach reklamowych Lwowa

Z inicjatywy ukraińskiej organizacji społecznej „ContrForce”, działającej we Lwowie, od czerwca br. ruszył projekt pt. #Гордість_міста (#Duma_miasta). Polega on na tym, że przez miesiąc na billboardach i na citylightach Lwowa można będzie zobaczyć znaną postać, która była związana ze Lwowem. Projekt jest realizowany we współpracy z wydziałem promocji Lwowskiej Rady Miejskiej.

09/08/2017 10:49

Wojciech Balczun podał się do dymisji

Decyzję o dymisji dyrektor Kolei Ukraińskich motywował względami osobistymi. Na jego miejsce rząd proponuje tymczasowo pierwszego zastępcę ministra infrastruktury.

07/08/2017 13:41

Europejski tor do Lwowa

Z Rawy Ruskiej, miejscowości na granicy Ukrainy z Polską, do Lwowa zostanie przełożony europejski tor o rozstawie 1435 cm.

03/08/2017 15:16

Jedenaste Spotkanie Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Olsztynie

I oto mamy za sobą kolejne, już jedenaste, spotkanie integracyjne UTW w Olsztynie. Niestety strona finansowa nie pozwala urządzić takiego wypadu jak przed kilku laty, kiedy do Olsztyna wyjechał w pełnym składzie nasz chór. Ale mimo to, jak co roku, zostaliśmy zaproszeni na to ciekawe forum.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.