17/02/2017 17:22

200 tys. euro od papieża Franciszka dla ofiar w Awdijiwce

Nuncjusz apostolski na Ukrainie, arcybiskup Claudio Gugerotti wraz z biskupem pomocniczym charkowsko-zaporoskim Janem Sobiło, kierującym Komitetem Technicznym akcji „Papież dla Ukrainy” w dniach 14–15 lutego udali się do dotkniętej atakami prorosyjskich separatystów miasta Awdijiwka i jego okolic, które w ostatnim czasie bardzo ucierpiały w wyniku ostrzału rakietowego.

03/02/2017 00:56

W hołdzie powstańcom

22 stycznia br. na Górce Powstańczej na Cmentarzu Łyczakowskim zgromadzili się przedstawiciele społeczności polskiej: pracownicy Konsulatu generalnego RP we Lwowie z konsulem generalnym Wiesławem Mazurem i zastępcą konsula Katarzyną Sołek na czele, uczniowie szkół polskich, harcerze. Wartę honorową u stóp pomnika Szymona Wizunasa Szydłowskiego, chorążego Ziemi Witebskiej, zaciągnęli strzelcy.

31/01/2017 23:52

Boże Narodzenie w Truskawcu

Wypełniony na Pasterkę po brzegi kościół, goście z różnych zakątków Polski i Ukrainy, świąteczna choinka na placu głównym miasta i świąteczny nastrój w domach i sercach katolików – to Truskawiec na Boże Narodzenie 2016 roku.

20/01/2017 18:26

Paczka dla Rodaka

Pod taką nazwą Fundacja Dziedzictwo Kresowe, wspólnie z bazyliką metropolitalną we Lwowie, zorganizowała akcję, w ramach której osoby polskiego pochodzenia, zamieszkałe we Lwowie i znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, otrzymały w okresie przedświątecznym paczki, zawierające produkty żywnościowe oraz artykuły chemii gospodarczej.

16/01/2017 15:12

Huculska kolęda we Lwowie

Prawdziwy duch świąt Bożego Narodzenia na Huculszczyźnie 15 stycznia przywieźli ze sobą do Lwowa kolędnicy z położonej nad Czeremoszem wsi Krzyworównia.

23/12/2016 11:13

Bożonarodzeniowa wizyta przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP na czele z ministrem Adamem Kwiatkowskim odwiedzili Ukrainę, gdzie spotkali się z Polakami ze Lwowa, Iwano-Frankiwska (d. Stanisławowa), Kamieńca Podolskiego, Gródka i Satanowa. W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy złożyli życzenia bożonarodzeniowe i przekazali świąteczne upominki.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.